אורי מאיר צ'יזיק

אוכל לא גדל על העצים

סיכום הרצאתו של אורי מאיר צ'יזיק

בקורס בין ממון למזון בכרמיאל (28.01.10)

סיכמה: דפנה מרגלית

 

בשר
צורת ותנאי גידול החיות לבשר והשפעה על הסביבה:
* 70% מהאדמה החקלאית ו 30% משטח העולם כולו מוקדש לגידול בעלי חיים למאכל (חלב ובשר)
* גידול החיות המבויתות אחראי ליצור 19% מגזי החממה (יותר מכל אמצעי תחבורה) הנוצרים משיהוקים של בעלי החיים בגלל תזונה לקויה - לדוגמא  - ניזונים מתירס במקום מעשב.
* גידול חיות משק אחראי גם לשימוש של 8% מימיי השתייה בעולם, לכ 50% מצריכת האנטיביוטיקה, 55% מהסחף ומשקיעת האדמות ול 37% מחומרי ההדברה.
* רעיית יתר שגורמת לקרקע דלה שאי אפשר לגדל עליה כלום. ושתהליך השיקום ארוך
 
בארץ -
הארץ לא מתאימה לגידול בקר, גם הפרות שרועות בשטח - עדיין מפוטמות לפני השחיטה.
הבשר שתנובה? (אדום אדום) מוכרת: העגלים מגיעים מאוסטרליה (לאחר מסע בים של כ 3 חודשים), ישר לפיטום לפני השחיטה.
לבשר שמוכרים (בעיקר המעובד כמו נקניקיות ופסטרמות אך לא רק) מוסיפים מיים על מנת להגדיל את המישקל. על מנת שהמיים ישארו בבשר מזריקים פוספטים שמשנים (את הטעם של הבשר?) ולכן מוסיפים גם ניטריטים (ומוסיפים עוד תוספת שלא הספקתי לכתוב מהי ולמה)
 
רעב
הרעב הופיע עם התפתחות החקלאות כאשר רק חלק מהחברה מגדלת את המזון לכל האוכלוסיה.
 התושבים באיזור אגם ויקטוריה שבאפריקה חיו והתפרנסו במשך שנים מהאגם - מדייג של דגי אמנונים קטנים.
עם הקוליניאזים הבריטי - הבריטים הביא לאגם את דג נסיכת הנילוס - דג גדול וטורף (מגיע למשקל של כ 100 ק"ג). דג נסיכת הנילוס השמיד את דגי האמנונים (דבר שגרם להופעת אצות = זיהום) כמו כן הבריטים עודדו שתילת עצי גומי ובנו מפעלים לעיבוד דגי נסיכת הנילוס על גדות האגם דבר  שהוסיף לזיהום.
 המקומיים שלא היו להם אמצעים לדוג את דגי נסיכת הנילוס הגדולים (היו להם סירות קטנות ורשתות שהתאימו לדגים הקטנים) איבדו את מרכיב התזונה העיקרי שלהם וכן את הפרנסה כך שגם לא יכלו לקנות מזון.
המפעלים שהכינו את הפילה אגב, השתמשו בכפרים כ"פחי אשפה" לשאריות הדגים (העור והאידרות) והתושבים אכן אכלו אותם. (גם כיום זה כך?? )
 
חלב
 על החלב שמשווק כתוב שהוא מפוסטר על הומוגני ומועשר:
פיסטור על = פיסטור של 150 מעלות צ'לסיוס לשתי שניות  (במקום...) 150 מעלות זה הרבה מעל טמפרטורת הרתיחה כך שלא ברור מה נשאר חיי מהחלב.
הומוגני = על מנת שלא יווצרו גושים של שומן (מה שנשאר מהשומן) "יורים" את החלב בלחץ דרך חור מיקרוסקופי. על ידי כך שוברים את המולקולות של החלב בצורה כזו שהן לא יכולות להתחבר מחדש.
מועשר = הוספת סידן
 
החלב מיוצר על ידי פרות שחיות בתנאים איומים (בתוך הצואה של עצמן, ללא תזוזה כמעט, חליבת יתר בטח גם אנטיביוטיקה  ==  כל הסוגריים הנ"ל הן הוספה שלי) וניזונות מאוכל לא אידיאלי  = כנראה לא איכותי במיוחד מראש עוד ליפני שהורגים אותו לגמרי.
 

יצא ספר (בהוצאה אישית קטנה) שנכתב על ידי רופא (אבי אבני?) "תעזבו את העטינים שלי" יום לאחר שהספר יצא לחנויות - תנובה קנתה את כל הספרים ואי אפשר היה למצוא אותו.

 

סוכר
הסוכר הפך מתבלין יוקרתי או חומר מרפא למוצר צריכה עיקרי.
ב 1422 מחיר גוש סוכר בגודל של כאגרוף עלה כ 42 פני לעמות 12 ביצים שעלו כ 12 פני.
זה כאילו היום קילו סוכר היה עולה כ 1000 ש"ח.
 
סכרת נעורים נחשבת כמחלה תורשתית - בשנים האחרונות רואים עליה משמעותית במספר הילדים שחולים בה.
 
חיי המדף של קמח לבן ארוכים יותר מקמח מלא. זו הסיבה שייצור לחם מקמח לבן זול יותר למאפיות ולכן זה גם הלחם שמסובסד ע"י הממשלה.  - זה לא ברור לא הגיוני אך זה מה שקורה.

 

Comments