הכנס הראשון למזון וקיימות – מזון למחשבה

פורסם: 14 בנוב׳ 2009, 20:49 על ידי: תפריט מקומי   [ עודכן 14 בנוב׳ 2009, 20:54 ]
http://www.foodforthought.org.i

על אקלים - חקלאות – אנרגיה – מים – בריאות - צרכנות - תרבות ומה שביניהם; אחרי הכל מזון זה לא רק אוכל

  20-19 לנובמבר, בנובה אירועים - נמל תל אביב, גני התערוכה הישנים, ביתן הארצות 4

מכון הערבה ללימודי הסביבה ומרכז השל לחשיבה ומנהיגות סביבתית מתכבדים להציג את הכנס הראשון למזון וקיימות.

נושא המזון מושך תשומת לב ציבורית רבה בשנים האחרונות. מאות כתבות בעיתון, תחקירים ומאמרים בוחנים מרכיבים שונים הקשורים בייצור, צריכה ושיווק של מזון בחיים המודרניים. בפעם הראשונה הכנס בוחן, ומביא לרשות הציבור, מבט כולל של מגוון ההיבטים והמורכבות הקשורים במזון.

את הכנס נפתח בהרצאת אורח של הסופרת המוערכת רות אוזקי, כותבת רבי המכר המשפיעים שנת הבשרים שלי ועל פני הבריאה כולה (תורגמו לעברית ופורסמו בהוצאת עם עובד). אוזקי מציגה ברוח ייחודית נושאים מלב ליבה של המחלוקת סביב תעשיית הבשר והחקלאות התעשייתית ומביאה את קוראיה להרהר בנושאים אשר על פי רוב לא מתקיים בהם דיון ציבורי משמעותי.

הכנס מיועד לציבור הרחב בתוכם אנשי סביבה, אנשי מקצוע מתחום המזון על היבטיו השונים, מקבלי החלטות ונציגי ממשלה. לכנס מיועדים להגיע כ- 500 אנשים במסגרתו יתקיימו פאנלים אשר יעסקו בנושאים הקשורים למזון בארץ, מים, השמנת יתר סדנאות ושולחנות עגולים ועוד. את חלקו הפתוח של הכנס יחתום "קרב סכינים" אשר במסגרתו יתבקשו שורה של שפים מהארץ להכין את הארוחה עם טביעת הפחמן הנמוכה ביותר, כלומר הארוחה הידידותית ביותר לסביבה - וכמובן במקביל הטעימה ביותר.


Comments