הרשמה ליצרנים/ות בגליל

רוצה להירשם כיצרן/ית?
קרא/י את ההסבר הבא ומלא/י את הפרטים הנדרשים

כדי לקבל דף יצרן/ית אישי יש להוריד את הטופס המפורט שמצורף בסוף הדף כקובץ וורד


הסבר כללי

תפריט מקומי הוא פרויקט שמטרתו לעסוק בסיפוק של צרכים בסיסיים בדרכים אחראיות מבחינה סביבתית וחברתית. בשלב הראשון (לפחות שנה ראשונה) הפרויקט יתמקד במזון. ננסה לבדוק אם יש אפשרות להתקיים על תפריט מקומי.

כדי לקדם צריכה של מזון מקומי בגליל, אנחנו מקימים אתר אינטרנט, שיכלול רשימות של מגדלים ויצרנים קטנים. לכל מגדל ויצרן ברשימה יהיה קישור שיוביל לדף עם מידע מפורט יותר.

 מה צריך כדי להיכלל ברשימה?

-          לגדל או לייצר מזון בגליל. תהיה העדפה (הדגשה) של ייצור מחומרי גלם מקומיים.

-          נכונות למכור תוצרת ישירות לצרכנים (קבוצות ו/או יחידים), ללא מתווכים.

-          נכונות למסור מידע ולפעול בשקיפות מול הצרכנים. צרכנים יוכלו לבקר בשטחי הגידול/הייצור בתיאום מראש.

-          מוצרים אורגניים (אין הכרח להיות מאושרים באופן רשמי) או מוצרים של חקלאות מסורתית הממעטת בשימוש ברעלים או עניין להפוך את המוצרים לנקיים מרעלים.

-          נטיה להשתמש בשיטות ייצור ושיווק מתחשבות באדם ובסביבה ו/או פתיחות להשתפר בתחום הזה.

 איך הצרכנים ידעו מי אומר אמת?

תפיסתנו גורסת כי נטילת אחריות על צרכים, משמעותה גם יצירת קשר ישיר עם יצרני המזון ובנית יחסי אמון. לצרכנים תהיה אפשרות להביע דעתם על המוצרים ועל היצרנים באתר האינטרנט. מגדל/יצרן שישקרו ויתפסו על ידי אחד הצרכנים, יוציאו לעצמם שם רע. מוניטין כזה לא יביא הרבה צרכנים נוספים.

מומלץ, לדעתנו, לחשוף כמה שיותר מידע על המוצרים. מידע נגיש ואווירת פתיחות, הם דרך טובה לבסס אמון.

 איך יראה הדף של כל מגדל ויצרן?

אין פורמט קבוע שיש לעבוד לפיו. מגדל או יצרן יוכלו לעצב את הדף כראות עיניהם. אני ממליצה להוסיף לדף תמונות ונוסח מעט אישי. לאחר שהאתר יעלה לרשת, תוכלו להסתכל בדפים שיהיו שם, להתרשם ולהכניס שינויים בדף שלכם. לא נוכל להעלות דפים כבדים מאוד. במקרים מסויימים, נוכל להגיש עזרה בבניית הדף האישי.

 למה לי?

תפריט מקומי הוא פרויקט שבסיסו אידיאולוגי ומטרתו לחולל שינוי בחשיבה ובאורח החיים הצרכני-ראוותני-בזבזני המקובל. שאיפתנו היא לבסס מערכת כלכלית מקומית, שמגדילה את הרווחים של השכנים שלנו, במקום את רווחיהן של חברות ענק שמזרימות את הכסף למספר מצומצם של בעלי הון. אם את/ה מאמין/ה שאפשר לחיות חיים שפויים וטובים יותר, שצרכים הם משהו שיש לקחת עליו אחריות וששפע פירושו רחב בהרבה מכסף (בעוד כסף הוא אמצעי שאי אפשר בלעדיו לעת עתה), אשמח שתצטרף/י לפרויקט.

יצרנים


את הטופס המפורט בקובץ וורד יש לשלוח לכתובת המייל: liat@tafrit.org


ĉ
תפריט מקומי,
15 בנוב׳ 2009, 2:26
Comments